مشاهدات پادپرسیا

در دو هفته ی گذشته، دو پست برای شنیدن نکات قابل بهبود دنیای اطرافمون گذاشتیم، چند نفر منظورمان را فهمیدند و برایمان مشاهداتشان را کامنت گذاشتند. مشاهده‌ هایی که تا الان از پادپرسیای عزیز گرفتیم را در زیر لیست کردیم تا یکی یکی مسیر بهبود را برایشان پیش ببریم. توضیح اضافی ترتیب در این لیست هیچ معنایی ندارد:

۱. یکی از مهمترین وسایلی که به نظر من اصلا خوب طراحی نشده و خوب کار نمیکنه صندلی های اتوبوسهای اسکانیاست که باید موجبات راحتی رو فراهم کنم ولی به هیچ عنوان لاقل در مورد من با انحنای ستون فقراتم هم خوانی نداره و فکر میکنم برای خیلی از افراد این موضوع رخ داده باشه و این موضوع حتی در مورد صندلی های اتوبوس های وی ای پی هم صادقه و خوب با توجه به اینکه این اتوبوس ها برای مسافرتهای طولانی که مسافران احتمالا باید بتونن بخوابن روی صندلیهاشون بسیار بدتر هم میشه و این موضوع واقعا یکی از بزرگترین ازارهای مسافرتهای منه .

۲. لبه های لپ تاپ که زاویه دارن تو طولانی مدت موجب آزار ساعد ها میشن

۳. وقتی از خمیر دندون یا کرم های تیوب خمیردندون استفاده میکنیم به تهش که میرسه مقدار قابل توجهی از مواد میره به سطل آشغال…یعنی حیف میشه.

۴. قسمت پشت کفش پارو میزنه.

۵. ظرفهای سس که خالی میشن هم همین مشکل رو دارن مخصوصا اون فشاری ها.

۶. چرا ادمها هی میرن سر یخچال وقتی مشغول یه کاری هستن؟ چرا بیشتر از یه دفعه؟ امید دارن که طی این رفت و برگشتها چیزی به محتویاتش اضافه بشه؟ چه کار کنیم که این رفت و امدها کم بشه در جهت کمتر مصرف شدن انرژی برق؟

۷. سیفون دستشویی کلی اب ذخیره می کنه و هدر میده. واقعا این حجم اب گاهی لازم نیست.

۸. آیا نمیشه آب سیفون رو از آبی تامین کرد که قبلا مصرف شده باشه. مثل آب حاصل از شستشوی میوه و سبزی و ظرف؟ یعنی یه راه جداگانه برای ذخیره این نوع آب های دسته دوم داشته باشیم؟

۹. من با هندزفریها مشکل دارم دوس دارم شب موقع خواب اهنگ گوش بدم ولی یه گوشم که رو بالشه نمیشه با هر دو گوشم بشنوم از هندزفری.

۱۰. ابرهای ظرفشویی هم مشکل دارن برای پاک کردن کفی که ازش واسه شستن استفاده کردیم کلی باید اب مصرف کنیم

۱۱. سینکهای ظرفشویی: موقع ظرف شستن یا میوه یا هر چی سینیهای سینک هم خیس میشه و بعد خشک شدن جای لکه های اب میمونه روش همش باید با دستمال خشک کنم اطراف سینک رو

۱۲. مخزن سیفون جای جداگانه نداره چرا؟ یعنی جایی که بشه توش مواد ضد عفونی کننده ریخت و با کشیدن سیفون بشه ضدعفونی کرد دستشویی رو.

۱۳. من نمیتونم سیب زمینی و پیاز رو بدون دستکش پوست بکنم یه فکری به حالم بکنید که نیازی نباشه دستکش استفاده کنم و زباله تولید کنم. پوست کن هم جواب نمیده چون همچنان دست دیگه در تماس با اینا هست

۱۴. بیرون بردن اشغالها واسه من واقعا یکی از بزرگترین مشکلات زندگیم بوده هست و خواهد بود. سطل زباله ها نمیشه وصل شن به یه سیستم مرکزی که همون سطلهای بیرون خونه هست؟ همینطور کیسه های جاروبرقی.

۱۵. آینه پاک کردن هم با روش استفاده از روزنامه و شیشه پاک کن سخت میباشد بسی. بعدش ادم کتف درد میگیره. دستمالها هم رد پرز به جا میذارن رو آینه.

۱۶. وقتی تو مایکروویو غذا گرم میکنیم تا چندین دقیقه بوی غذا میمونه داخلش.

۱۷. انار دون کردن هم که داستان خودشو داره. پوست دست رنگ میگیره و اینکه خیلی انرژی باید صرف شه واسه دون کردنشون. وسیله ای چیزی هس واسش؟

۱۸. وقتی از درزگیرها برای کاهش اتلاف انرژی استفاده میشه باز و بسته کردن درها و پنجره ها سخت میشه یعنی باید انرژی بیشتری مصرف کرد. در و شیشه های دو جداره هم تقریبا همین وضعیت رو دارن. سه جداره ها هم که نمیشه پنجره رو کامل باز کرد.

۱۹. پرده حموم هم خشک شدنش سخته تو هوای مرطوب حموم. در ضمن ابی که رو پرده حموم پاشیده میشه خودش کف رو خیس میکنه.

۲۰. گرم کردن مواد غذایی در ظروف پلاستیکی در مایکروویو خالی از ضرر نیست.

۲۱. چرا پیتزاها که گرد هستن، جعبه شون مربع شکله؟ نمیشه جعبه گرد بشه؟ اینطوری کمتر کاغذ هدر میره.

۲۲. معمولا بعد غذا دلم یه نوشیدنی مثل نوشابه و دلستر میخواد. ولی میدونم دوتاش هم مضره، یکیش برا گازش و یکی دیگه هم برا قند و افزودنی های نامجازش. و خیلی از خودم میپرسم چرا هر چی می چسبه مضره؟!

۲۳. سطل زباله ی دستشویی خیلی تند تند پر از دستمال میشه و میمونم که چرا با اینکه خالیه پره.

۲۴. زنگ ساعت معمولا نمیتونه من رو از خواب بلند کنه!

۲۵. خیلی از وسایل جدیدی که طراحی میشن طول عمر کوتاه دارن؛ مثلا سی دی، که اتفاقا ابزاری هست برای ذخیره سازی اطلاعات. من سی دی های زیادی دارم که حاوی عکس ها و یا فایل های لازمم هستن. سی دی خوان یواش یواش داره از کامپیوتر ها حذف میشه و نمیدونم آیا لازمه از همه ی اون اطلاعات که خودشان پشتیبان بوده اند، پشتیبان تهیه کنم؟

۲۶. چی میشد اگه ایران خودش چوب بستنی تولید می کرد؟

۲۷. چی میشد اگه گیره موهام اینقدر سریع نمی شکست؟

۲۸. چی میشد اگه همه پیرمرد-پیرزنا جاهایی مثل پارک پیرمردای زنجان یا قبرستون قدیمیش در دسترسشون بود.

۲۹. چطوری میشه به سیفون دستشویی بگیم کمتر اب ذخیره کنه توی خودش؟

۳۰. چطوری می تونم توی خونه اب تصفیه کنم؟ منظورم اب بعد از شستشوی ظرفهاست.

۳۱. رفته بودم گواش بخرم؛ سه مغازه نسبتا نزدیک به هم با سه قیمت کاملا متفاوت. تازه گران فروشه هم هی با زحمت زیاد می خواست با محاسبات نشون بده قیمتش درسته! میشه کاری کرد؟

۳۲. موقعی که دارم با کامپیوتر کار میکنم میدونم که باید که باید صاف بشینم (کمرم صاف باشه و اینا) ولی کاملا فراموش میکنم. یه موقع به خودم میام میبینم قوز کردم!

۳۳. تا حالا شده سربخورید! تهه کفشتون سری باشه یعنی. نخوای کتونی یا بوت یا چیز دیگه یپوشی که تیپت بهم بریزه. خیلی از کفشا سری هستن! الانم که هوا برفِ پاییزی داره قشنگ حس میشه. آیا میشه یه کاری کرد واسه کفشای خوشگلمون که جاشو با کتونی یا بوت توپاییز عوض نکنیم؟ یعنی میشه یه فکری واسه کفِ کفش ها کرد؟

۳۴. رزرو نکردن میزای کتابخونه ! واسه اینکه بقیه هم استفاده کنن.

۳۵. آشغال ریختن تو جا آشغالی نه تو گلدونای خالی دانشگاه.

۳۶. با خودتون مهربون باشید و سیگار نکشیدن باور کنید سیگار کشیدن کلاس نداره.

۳۷. سر و صدای زیاد تو جاهایی مثل راهروی آفیسها به خاطر صدای مختلف کفشها و مدلهای راه رفتن.

۳۸. یه چیزی باشه که انقدر بچه ها به گوشی تلفن گیر ندن. چه تلفن خونه چه تلفن همراه.

۳۹. با قابلمه های کهنه چه کار کنم؟ گل بکارم توشون؟ تهشون که منفذی نداره که اب جریان داشته باشه به بیرون . ها؟

۴۰. چکار کنم که ته قابلمه ها در استفاده طولانی مدت و تماس با شعله و حرارت رنگش عوض نشه؟

۴۱. شستن همزن دستیها خیلی سخته و معمولا موادی بین فنرها گیر میکنن.

۴۲. لبه کنسروباز کن ها رو نمیشه شست و میشه محل رشد باکتری .

۴۳. تا حالا نشده تو صف دکترها کمتر از یکی دو ساعت معطل شم.

۴۴. چند روز پیش که برف میومد تابلوهای رانندگی روشون با برف پوشونده شده بود! جریان باد شرق به غرب بود موقع برف اومدن. بنابر این تابلوهایی که به روشون به سمت شرق بود کاملا با برف پوشیده شده بود (درحالی که تابلوها عمودی بودن و بنظرم نباید این اتفاق میفتاد).

۴۵. شیر آب های چشمی، طول میکشد تا آبشان گرم شود و در زمستان دستت یخ می‌زند تا بتوانی به آب گرم دسترسی پیدا کنی.

۴۶. وقت گرفتن از پزشک های بیمارستان با توجه به مشتری های زیاد آن ها خیلی سخت است و خیلی وقت ها روزهای متوالی باید به بیمارستان مراجعه کنی تا بتوانی ویزیت شوی.

به امید شنیدن مشاهده های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *