چطوری موضوع جدیدی در پادپرس مطرح کنیم؟

بعد از این که عضو شبکه پادپرس شدیم  می تونیم  سوال مطرح کنیم  یا مشاهده بگذاریم و یا تجربه هامون رو به اشتراک بگذاریم. در این نوشته قصد داریم با چندتا تصویر اموزش بدیم که چطوری می توم یه موضوع جدید به پادپرس اضافه کنم؟

قبل از پرداختن به این که چطور میشه این کار رو کرد بهتره کمی با تفاوت های مشاهده و سوال اشنا بشیم.

 

با ساختار سوال که همه ما اشنایی داریم، و البته هنر در پرسیدن سوال درست هست، چه بسا که بهترین پاسخها به پرسشی اشتباه سرنوشت یک فرایند نتایج نامطلوبی به جا میذاره. پس قبل از مطرح کردن پرسشمون بهتره که از خودمون بپرسیم که ایا سوالی که مطرح می کنم مناسب هست؟

مشاهده ها شامل چه مواردی میشن؟ مشاهده ها می تونند در قالب تجربه یا سوال هم مطرح بشن.

مشاهده در قالب سوال : میشه با چند تا مثال این موضوع رو واضح تر کرد. فرض کنید که شما به نانوایی رفتید برای خرید نان/ زمان پرداخت پول می بینید که چقدر پولها الوده هستند، اما شاگرد نانوا  با همون دستی که نانها رو به شما میده، پول رو هم از شما میگیره، این سوال پیش میاد براتون که چطوری میشه این موقعیت رو بهبود داد؟ این مشاهده رو یکی از دوستان در قالب سوال در پادپرس مطرح کردن قبلا

مشاهده در قالب تجربه: یه مثال از این مورد به اشتراک گذاری تجربه دوستان پادپرسی در زمینه تجربه کار دانشجویی یا پژوهشیشون در دانشگاه بوده.

دسته بندی و تگ گذاری موضوع :

سوال ها و مشاهدات و تجربیات می تونند در هفت زمینۀ محیط زیست، انرژی، کسب و کار/ حرفه، زندگی شهری، بهداشت و سلامت، وسایل روزمره ، آموزش  و الهام بخش مطرح بشن.

چطوری در پادپرس سوال ،مشاهده یا تجربه به اشتراک بگذرام؟

بعد از این که عضو شدید، می تونید به صفحه نخست پادپرس رجوع کنید.سمت چپ صفحه، زیر تصویر پروفایلتون “دکمه تجربه جدید ” رو می تونید پیدا کنید:

موضوع جدیدی

بعد از فشردن دکمه “تجربه جدید” باکسی ظاهر میشه که می تونید اونجا نوشته تون رو وارد کنید، عنوان موضوع رو در یه جمله کوتاه و سر راست در بخش 1 (قرمز رنگ ) و دسته بندی ها رو در قسمت 2 و برچسبها رو در قسمت 3 وارد کنید:
مشاهده ایده تجربه جدید

لینک ارتباط دار رو چطور در متنی که می نویسم درج کنم؟

اگه بخوایید یه لینک در بخشی از متننون وارد کنید، باید ابتدا بخشی از متن رو انتخاب کنید و بعد با فشردن دکمه لینک ارتباط دار باکسی ظاهر میشه که میتونید ادرس لینکتون رو وارد کنید :

تجربه جدید

چطوری می تونم یه فایل تصویری به نوشته ام اضافه کنم؟

می تونید به کمک دکمه بارگذاری که با مربع نارنجی رنگ در تصویر زیر مشخص شده فایلتون رو پیوست کنید.  بعد از فشردن این دکمه باکسی باز میشه که ازتون می خواد مشخص کنید که تصویر رو وبسایت خاصی می خوایید وارد کنید یا  از کامپیوتر شخصی خودتون :

موضوع جدید موضوع جدید

بعد از این که متن رو کامل نوشتید، و لینک و عکس یا فایل مد نظرتون رو هم پیوست کردین با فشردن دکمه ابی رنگ “ایجاد موضوع ” در گوشه سمت راست، پایین صفحه روند گذاشتن موضوع جدید کامل میشه، تبریک میگیم، موضوع شما ثبت شد 🙂

مشاهده

2 thoughts on “چطوری موضوع جدیدی در پادپرس مطرح کنیم؟

 • 27/06/2016 at 5:23 ب.ظ
  Permalink

  با سلام
  با فرهنگ سازی تفکیک زباله و بازیافت آن میتوان هزینه های عمومی سطح جامعه را کاهش داد و از آن انرژی بدست آورد و حتی میتوان برای این امر یعنی بازیافت مبلغی به عنوان پاداش به عموم مردم داد.
  با تشکر از شبکه خودتون

  Reply
  • 02/07/2016 at 10:14 ق.ظ
   Permalink

   سلام

   چقدر خوب تر بود که این موضوع رو در دیسکورس / پلتفرم مطرح می کردید به این ادرس
   discourse.padpors.com

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *